Aktualności

Tysiące sportowców zawita na Podlasie

Województwo podlaskie będzie gospodarzem XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2022 w Sportach Halowych. Do rywalizacji przystąpią zawodnicy aż dwunastu dyscyplin sportowych, w tym tenisiści stołowi.
 
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży jest ogólnokrajową imprezą sportową o randzie mistrzostw Polski dla młodych sportowców w kategorii wiekowej juniora młodszego. To zawody o randze Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.
 
W ramach OOM w sportach halowych konkurują sportowcy 12 dyscyplin, wśród których są: badminton, brydż sportowy, gimnastyka (artystyczna, sportowa, trampolina), szachy, szermierka, taekwondo olimpijskie, tenis stołowy i zapasy (kobiet, styl klasyczny i wolny). Dodatkowo kobiety i mężczyźni rywalizują osobno w boksie, judo, piłce ręcznej oraz siatkówce. Łącznie w czasie cyklicznych zawodów rywalizuje kilka tysięcy zawodników i zawodniczek z całego kraju.
 
- Podlaskie to wiele silnych klubów i ambitna młodzież. To wystarczające przesłanki, dla których podejmujemy się organizacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – powiedział marszałek Artur Kosicki. - Sport jest od zawsze w moim sercu. I kiedy byłem zawodnikiem, i teraz, kiedy pełnię funkcję marszałka województwa – podkreślił.
 
Poprzednie zawody OOM w sportach halowych odbyły się w województwie lubelskim (2020), w 2021 z kolei zawody odbędą się w okresie czerwiec-sierpień w województwie łódzkim.
 
Wcześniej województwo podlaskie było gospodarzem OOM w Biegach Przełajowych w 2005 r., OOM w Sportach Halowych w 2011 r. oraz OOM w Sportach Umysłowych w 2015 r.
 
- Turniej takiej rangi w naszym regionie to doskonała promocja. To świetna informacja, że OOM wraca na Podlasie, a w programie znalazł się turniej tenisa stołowego. Podczas ostatniej edycji tenisa stołowego w Podlaskiem najlepsi tenisiści stołowi rywalizowali w Grajewie. Mam ogromną nadzieję, że w 2022 roku miejscem zmagań będzie Białystok - mówi Piotr Anchim, menadżer Dojlid Białystok.

 

 SPONSORZY Klubu:

                              

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

        

Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: