Doświadczenie wzięło górę

Tenisistki stołowe Asterm Dojlidy Białystok przegrały we własnej hali 0:3 z SKTS Sochaczew w 21. kolejce ekstraklasy kobiet.

- Fawroyt przyjechał i zrobił swoje, zdobywając trzy punkty. Każda z naszym zawodniczek zagrała swój tenis stołowy, ale doświadczenie rywalek wzięło górę - ocenia trener Dojlid, Marcin Jarkowski.

W drużynie Dojlid zabrakło Michaliny Górskiej, Katarzyny Grzybowskiej-Franc i Darii Kisiel. Białostoczanki wystąpiły więc w bardzo okrojonym składzie. W kadrze na to spotkanie znalazły się Zuzanna Borek, Julia Jackowska i Kamila Gryko.

Przewaga przyjezdnych od początku spotkania nie podlegała dyskusji. W pierwszym pojedynku Zuzanna Borek przegrała z Magdaleną Sikorską 0:3. Takim samym rezultatem zakończyła się rywalizacja Julii Jackowskiej z Ireną Ciobanu. Z kolei Kamila Gryko w starciu z Darią Łuczakowską zdołała ugrać jednego seta, przegrywając 1:3.

Kolejne spotkanie Asterm Dojlidy Białystok rozegrają w niedzielę w Częstochowie, gdzie nasza drużyna zmierzy się z tamtejszym Bebetto AZS UJD.

Asterm Dojlidy Białystok – SKTS Sochaczew 0:3.
Zuzanna Borek – Magdalena Sikorska 0:3 (5:11, 6:11, 10:12),
Julia Jackowska – Irina Ciobanu 0:3 (4:11, 5:11, 7:11),
Kamila Gryko – Daria Łuczakowska 1:3 (3:11, 11:9, 8:11, 10:12).

Fot. Robert Kruk