Aktualności

Misja Gdańsk

Czas na ostatni akord rundy zasadniczej w wykonaniu tenisistów stołowych Dojlid Białystok. We wtorek (30.03) podlaski zespół zmierzy się na wyjeździe z AZS AWFiS Balta Gdańsk. Początek o godz. 18.
 
- Szybko mija ten sezon, albo jest przerwa i nic się nie dzieje, albo mamy start za startem. Jesteśmy po dwóch porażkach w Lotto Superlidze oraz po występie w mistrzostwach Polski seniorów w Arłamowie. Ledwo zdążyliśmy wrócić, a już trzeba wyjeżdżać do Gdańska - mówi menadżer Dojlid, Piotr Anchim.
 
Dojlidy czekają na ligowe zwycięstwa od 26 stycznia, kiedy to pokonali u siebie Zooleszcz Gwiazdę Bydgoszcz 3:1. W dwóch kolejnych meczach drużyna poniosła porażki 0:3, jednak wystąpiła w nich bardzo osłabiona. Zabrakło zmagającego się z przeziębieniem kapitana Wang Zeng Yi. Najbardziej doświadczony tenisista w naszej drużynie problemy zdrowotne ma już za sobą i wszystko wskazuje na to, że wystąpi w najbliższym meczu.
 
Białostoczanie starają się koncentrować na sobie, nie rozmyślając o dobrych i złych stronach rywala, z którym bardzo możliwe zagrają też w piątek (02.04) w 1/4 finału play-off. Tym razem we własnej hali.
 
- Przed wtorkowym meczem mamy bezpieczną pozycję w tabeli. Nie grozi nam spadek z czwartego miejsca i to my 2 kwietnia zagramy w Białymstoku w pierwszej rundzie play-off. Na 99 proc. naszym rywalem będą ponownie gdańszczanie, ale w sporcie nic nie jest pewne. Wszystko zależeć będzie od wyników ostatniej kolejki - zauważa Anchim. - Obecność Wandżiego to bardzo dobra wiadomość. Nie grał on w mistrzostwach Polski, gdyż oszczędzał siły na najważniejsze mecze sezonu w Lotto Superlidze. Mamy ogromną szansę na medal. Cały sezon na to pracowaliśmy i mimo ostatnich porażek te rozgrywki nie są dla nas stracone - dodaje.
 
W drużynie Dojlid wystąpią Aleksander Khanin, Piotr Michalski i wspomniany Wang Zeng Yi. Natomiast po przeciwnej stronie stołu zagrają najprawdopodobniej Szymon Malicki, Patryk Chojnowski i Tomasz Tomaszuk.
 
Fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

                       

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: